GÜNEY İTALYA SAHİLLERİ Napoli - Pompei - Sorrento - Positano - Amalfi - Capri

TÜRK HAVA YOLLARI ile
3 Gece - 4 gün / 4* Oteller

599 €'dan itibaren

TUR PROGRAMI
Print

Bu tur programını satın almak istiyorsanız...Uçak   Otel   Transfer
Araç Kiralama
Rehberli Tur
Vize Hizmetleriİletişim BilgilerinizE-posta   Cep Telefonu   İş Telefonu   Ev Telefonu


Captcha Image
E-Bultenimize üye olun

CAPRİ
Capri, Sorrentine Yarımadası açıklarında, Napoli körfezinin güneyinde kalan İtalyan adası. Roma Cumhuriyeti döneminden beri sayfiye yeri olarak kullanılmıştır.Capri, Kampanya bölgesi kentlerinden Napoli'ye bağlıdır. Capri şehri adanın başlıca yerleşim alanıdır. Marina Piccola ve Marina Grande (adanın ana limanı) adında bitişik iki limanı vardır. Anacapri'nin diğer sakinleri, batıdaki yüksek tepelerde yerleşiktir.Capri adının etimolojisi, adanın bilinen ilk kolonist sakinleri olan Yunanlılara kadar geri gider. Buna göre "Capri" adı, belki de Latince "Capreae" (keçiler) kelimesinden değil, Yunanca "Kapros" (vahşi domuz) kelimesinden türetilmiştir.

GEZİLECEK YERLER
Adanın belli başlı görülecek yerleri arasında, Marina Piccola (küçük liman), villaların sıralandığı yüksek panoramik gezinti yolu olan Tragara Belvedere'si, denizden yükselen kireçtaşı kayalıklar (Faraglioni), Anacapri, Mavi Grotto (Grotta Azzurra) ve Roma İmparatorluk villalarının kalıntıları sayılabilir.

 

PROGRAM

1.Gün Istanbul - Napoli - Pompei - Sorrento
Saat 09:45 te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde bulunma. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra saat 11:45 te Türk Havayollarının TK 1879 sefer sayılı uçağı ile ile Napoli’ye uçuş. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra saat 13.00 Napoli’ye varış. Gümrük ve vize işlemlerinin bitiminden sonra şarkılara ilham kaynağı olmuş aşıklar şehri Napoli’yi yarım günlük bir şehir turu ile geziyoruz. Ardından Sorrento’da konaklayacağınız otele transfer. Geceleme otelinizde.

 

2.Gün Sorrento - Positano - Amalfi
Otelimizde açık büfe kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle rehberlerimiz eşliğinde ekstra düzenlenecek olan tam günlük Sorrento - Positano - Amalfi gezisi icin hareket. İtalya’nın Sorrentine Yarım Adası’nın güneyinde uzanan Amalfi Kıyısı, gizemli deniz mağaraları, yalçın kayalıkları ve ışıl ışıl körfezleri ile ziyaretçilerin gözlerini kamaştırır. Gösterişli Positano’dan Amalfi’ye giden masalsı yolda manzarayı içinize çekmek için otobüsün denize bakan kenarından bir koltuk kapın. Keyifli bir yolculuk sonrası görkemli kıyıları ile bir sahil kasabası olan Positano’ya varıyoruz. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri ile sizi etkisi altına alacak Positano’yu unutamayacaksınız. Amalfi kıyılarında günbatımını seyrettikten sonra otelimize dönüş.

 

3.Gün Capri
Otelimizde açık büfe kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle rehberler eşliğinde ekstra düzenlenecek olan Capri turuna katılabilirsiniz. Sorrento limanından deniz yolculuğu ile Capri Adası´nın ´Marina Grande´ limanına varış. İtalya´nın en eski turizm merkezlerinden olan Capri Adasının o eskiliği içindeki şatafat ve romantizm tam bir çelişkiler buketi olarak karşımıza çıkıyor. Adanın mini otobüsleri ile Capri Adası’nın en önemli meydanı olan Piazza Umberto (Piazetta) gezilecek ilk durak. Burada beyaz kiliseyi görüp ortaçağ izlerini taşıyan dar sokaklarında el yapımı hediyelik eşya satın alma imkanı bulabilirsiniz. Öğle yemeği molası sonrası Via Camerelle ve Punta Tragara ve adanın en yüksek bölgesi Anacapri´yi geziyoruz. Turumuzun ardından Sorrento’ya dönüş.

 

4.Gün Napoli - İstanbul
Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelden check out işemlerinin yapılmasının ardından havaalanına transfer. Türk Hava Yollarının TK 1880 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:50 de İstanbul’a hareket. Saat 17:05’de İstanbul’a varış ve hizmetlerimizin sonu.

 

FİYATLAR

4* Hotel Plaza Sorrento vb.

İki Kişilik Odada kişi başı 599 €

Tek Kişilik Oda Farkı 150 €

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Napoli- İstanbul uçuşları
 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri
 • Tüm alan vergileri
 • Napoli yarım günlük şehir turu
 • Sorrento’da 4* Hotel Plaza vb 3. gece oda kahvaltı konaklama
 • Seyahat Sağlık Sigortası

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Shengen vizesi (130€)
 • Capri Turu (120€)
 • Sorrento - Positano – Amalfi turu (70€)
 • Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL)

 

* Diğer tesisler için lütfen seyahat danışmanımızla irtibata geçiniz
* Fiyatlar; şu andaki müsaitliklere göre hazırlanmıştır.
* Seyahat tarihinde havayolu ve otel ücretlerine gelecek değişiklikler fiyatlara yansıtılır.
Captcha Image
0212 251 24 24
IATATURSAB
KATERA