LIZBON - PORTO

TÜRK HAVA YOLLARI ile
5 GECE – 6 GÜN

779 €'dan itibaren

TUR PROGRAMI
Print

Bu tur programını satın almak istiyorsanız...Uçak   Otel   Transfer
Araç Kiralama
Rehberli Tur
Vize Hizmetleriİletişim BilgilerinizE-posta   Cep Telefonu   İş Telefonu   Ev Telefonu


Captcha Image
E-Bultenimize üye olun

 1. Gün İSTANBUL – LIZBON
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali GURME TURİZM OFİSİ önünde saat 07:30'da buluşma. Gerekli check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1759 sefer sayılı uçağı ile saat 10:20' de Lizbon'a hareket. Saat 13:10'da Lizbon'a varış. Lizbon şehir turunun yapılması; Ticaret Meydanı, Belen Kulesi, Tagus Nehri ve Köprüleri,Brezilyanın Portekize hediye ettiği bir binanın tepesinde bulunan İsa Heykeli, Rossio Meydanı, Elevador de Santa Justa (1900’lü yıllarda Baixa ve Bairro Alto’yu birbirine bağlamak için kurulan Neogotik tarzdaki asansör), Jerónimos Manastırı, (Keşifler Anıtı), muhteşem bir akvaryum olan Oceanarium, Carmo Rahibe Manastırı ,Lizbon’un en eski klisesi ve katedrali olan Santa Maria Maior gezileri. Geceleme otelinizde.

2. Gün LİZBON 
Otelde sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak yemekli tam gün Obidos-Nazare-Fatima Turu'na katılabilirler. Lizbon'un kuzey tepelerinden geçerek Obidos'a varış. Obidos daracık sokakları, çiçeklerle ve şehrin altın çağından kalma yapılarla bezeli, surlarla çevrili bu ortaçağ şehrini yürüyerek keşfediyoruz. Alcobasa Manastırı'nın ve kilisenin görülmesiyle gezimize devam ediyoruz. Obidos'daki gezimizi tamamladıktan sonra Nazare'ye gidiyoruz. Yüksek koylarla çevrili bu balıkçı şehrinde Portekiz Gotik sanatının tek örneği olan Batalha Kilisesi'ni ve katolik aleminin hac yerlerinden biri olan Fatima gezilerini yapıyoruz. Geceleme otelinizde.

3. Gün LİZBON
Otelde sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak yemekli tam gün Sintra Turu'na katılabilirler. Portekiz Monarşisi'nin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı'nı gezeceğimiz bu turumuzda bu en eski kraliyet sarayının Arap sitilinde neredeyse bir çini müzesini andıran ilginç mimarisini yakından görme imkanımız olacak. Sinta Kraliyet Sarayı gezisi sonrası Cascais ve Estoril'e gidiş. Öğle yemeğinin ardından, eski balıkçı mahalleleriyle iç içe yazlık villaları görme imkanı. Falezler ve küçük altın kumlu plajlarla bezeli yolu takiben Lizbon'a varış. Akşam dileyenler için ekstra yemekli Fado Gecesi Turu. Geceleme otelinizde.

4. Gün LIZBON / PORTO 
Otelde sabah kahvaltısının ardından özel otobüs ile Porto’ya hareket. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuktan sonra Portekiz’in en güzel şehirlerinden biri olan, şaraplarıyla ünlü Porto’ya varış ve şehir turnun yapılması. Boa Vista Bulvarı, Foz,Borsa Sarayı, Riberio Mahallesi, Dom Luis köprüsünü geçerek Gaia şarap mahzenleri gezisi. Geceleme otelinizde.

5. Gün PORTO
Otelde sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile extra yapılacak olan turlara katılma imkanı. Geceleme otelinizde.

6. Gün PORTO / LIZBON / ISTANBUL 
Otelde sabah kahvaltısının ardından dlx otobusler ile Lizbon havalimanına transfer. Saat 14:10'da Türk Hava Yolları’nın TK1760 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket. Saat 20:35'de İstanbul'a varış ve GURME TURİZM hizmetlerinin sonu.

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • İstanbul – Lizbon– İstanbul Türk Havayolları ile uçuş
 • Tüm alan vergileri
 • Lizbon – Porto – Lizbon arası özel otobüs ile transferler
 • Lizbon’da isteğe bağlı olarak 3 ya da 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
 • Porto’da isteğe bağlı olarak 3 ya da 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
 • Lizbon ve Porto’da yapılacak yarım günlük panoramik şehir turları
 • Gurme Turizm rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sağlık sigortası ( 65 yaşa kadar )

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Öğlen, akşam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra Turlar
 • Şahsi harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 YTL)

 
Captcha Image
0212 251 24 24
IATATURSAB
KATERA