SICILYA - PALERMO - CATANIA

ALITALIA HAVA YOLLARI ile
5 GECE - 6 GÜN

799 €'dan itibaren

TUR PROGRAMI
Print

Bu tur programını satın almak istiyorsanız...Uçak   Otel   Transfer
Araç Kiralama
Rehberli Tur
Vize Hizmetleriİletişim BilgilerinizE-posta   Cep Telefonu   İş Telefonu   Ev Telefonu


Captcha Image
E-Bultenimize üye olun

1. Gün İSTANBUL – PALERMO
Saat 11.35 de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali GURME TURİZM OFİSİ önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra saat 14.35 da Alitalia Hava Yollarının AZ 705 ile Roma’ya uçuş. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra saat 16:15’de varış. Roma’dan 17:20’de AZ 1793 sefer sayılı uçuş ile Palermoya hareket. 18:30’da Palermoya varış. Gümrük ve vize işlemlerinin bitiminden sonra konaklayacağınız otele transfer. Geceleme otelimizde

 2. Gün PALERMO
Milattan önce 8 ve 6. yüzyıllarda Fenikelilerin yerleşmesiyle başlayan ve Roma’lılar,Bizanslılar, Araplar, Normanlar ve Fransızların da dönem dönem yaşadıkları, Yunanlıların liman anlamında Panormus dedikleri ve uzun yıllar yaşayan topluluklara ait pek çok eserin bulunduğu Palermo’da öğleden sonra yapılacak yarım günlük şehir gezisinde; 1184 yılında yapılmış olan tipik bir Norman yapısı olan St. John Kilisesi, 9. yüzyılda Araplar tarafından yaptırılan ve daha sonra Normanlar tarafından saraya çevrilen ve bir dönem şehrin kültür merkezi olan Normanni Sarayı ve içinde yer alan Bizans, Norman, Arap ve Sicilya gibi birbirine zıt kültürlerin karışımı olan, dünyanın en iyi mozaikleri ile incilden sahnelerin resmedildiği Palatini Kilisesi, Palermo’nun eski şehir merkezi Quattro Canti ve buraya yakın Pretoria Meydanı ve bu meydanda yer alan Pretoria Çeşmesi, 12. yüzyılda yapılan ve bir zamanlar cami olan 5 adet pembe kulesi ile San Giovanni Kilisesi, 1897 yılında açılan ve halen faaliyette olan Büyük tiyatro binası (Teatro Massimo) ve Palermo Parkı panoramik olarak görülecek yerlerden bazılarıdır.

3. Gün PALERMO
Otelde sabah kahvaltısının alınması sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Monreale gezisine katılabilirler. Palermo’nun 7 km uzağında olan ve güzel vadi Conca’ D’oro’ya bakan ve kathedrali ile bilinen Monreale’de bulunan 12. yüzyılda yapılmış Arap,Bizans ve Norman tarzlarının karışımı Monreale kathedrali dünyanın en güzel mozaikleri ile süslüdür. Burada ayrıca Benedictine Manastırı, Norman Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde Palermo’ya dönüş.

4. Gün PALERMO / CATANIA
Kahvaltının ardından Catania’ya hareket. Yaklaşık 2 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Catania’ya varışta konaklayacağınız otele transfer. Odanıza yerleşme. Siyah şehir olarak bilinen, eski, ortaçağ ve barok şehir Catania’da öğleden sonra yapılacak yarım günlük panoramik şehir gezisinde; Şehrin tarihi meydanında yer alan ve şehrin sembolü olan filli çeşmesi ile Duomo Kathedrali, Catania’nın en sevimli caddesi olan Via Grociferi ve burada yer alan 18. yüzyıl Barok eserlerden bazıları, Catania’nın en güzel kiliselerinden biri olan San Giuliano, dini bir yerden çok saraya benzeyen Avrupa’nın en büyük manastırı Benedictine Manastırı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.

5. Gün CATANIA
Kahvaltıdan sonra gününüz serbest. Dileyenler extra olarak yapılacak Etna ve Taormina gezisine katılabilirler. Bu gezide önce Etna yanardağında sıcak lavların çıktığı 9840 ft yükseklikte bulunan krater ağzına teleferikle çıkıyoruz. Buradan Tiran ve İonia sahillerinin muhteşem manzarasını da izledikten sonra yola devam ederek Taormina’ya varış. Körfeze hakim kayalıkların üzerinde konumlanmış, Deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte olan ve İoania Denizine terastan görür gibi baka, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkanları, restaurant ve kahve terasları, eski sarayları, şehri plaja bağlayan finüküleri ile Sicilya’nın İncisi Taormina’da yapılacak panoramik şehir gezisinde; yolların kesiştiği nokta olan Catania Kapısı, 14. yüzyılda Gotik tarzda yapılmış olan antik manastır Badia Vecchia, 1400 lü yıllarda eski bir kilisenin kalıntıları üzerine kurulmuş olan St Nicola Kilisesi veya Duomo Katedrali, burada 1600 yılında yapılmış çeşme, denizin muhteşem manzarasının izlenebileceği 9 Nisan Meydanı, Saat Kulesi, merdivenlerle çıkılan San Giuseppe Kilisesi, Taormina’nın sembolü olan körfeze ve Etna yanardağına karşı konumlanmış Yunan- Roma Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde Catania’ya dönüş.

6. Gün CATANIA / ISTANBUL
Kahvaltıdan sonra gününüz serbest. Dileyenler extra olarak yapılacak Syracusa gezisine katılabilirler. Unesco’nun dünya mirası listesinde bulunan ve kıyıda muhteşem bir konumda olan Arşimed’in şehri Syracusa 3 bin yıllık Akdeniz medeniyetinin bütün dönemlerine tanık olmuştur. M.Ö 8.yüzyılda en büyük ve en güzel Yunan şehri olarak kurulan Syracusa’da en önemli eserlerin bulunduğu Ortygia Adasında denize karşı harika görünümüyle Arethusa Çeşmesi, Atena Tapınağının kalıntıları üzerine inşa edilmiş Barok cepheli kathedral ve değişik dönemlerin en güzel örneklerini gördükten sonra ayrıca Yunan tiyatrosu, Roma Amfitiyatrosu, Kale, zindan olarak kullanılan Latomia taş ocakları ve Pantalica Netropolü görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde Catania’ya dönüş ve havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Alitalia Hava Yollarının AZ 1752 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.25 de Roma akatarmalı İstanbul’a hareket. Gece Saat 01.10’da İstanbull’a varış ve GURME TURİZM hizmetlerinin sonu.

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Alitalia Hava Yolları ile İstanbul – Roma - Palermo ve Catanıa - Roma – İstanbul arası uçuşlar
 • Tüm alan vergileri
 • Palermo – Catania arasında özel araç ile yolculuk
 • İsteğe bağlı olarak 3 ya da 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
 • Palermo ve Catania’da yapılacak yarım günlük şehir gezileri
 • Gurme Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 yaşa kadar )

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Öğlen ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra turlar
 • Şahsi harcamalar
 • Shengen vizesi
 • Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL)

 
Captcha Image
0212 251 24 24
IATATURSAB
KATERA